STIHL

Společnost Andreas Stihl oslavila 90 let své existence. Firma, jejíž směřování po celou dobu významným způsobem ovlivňují následující generace rodiny jejího zakladatele, urazila za tu dobu cestu od soukromé živnosti po celosvětového výrobce špičkové techniky pro lesní, zahradní a další venkovní práce. V současné době německá společnost s dlouholetou tradicí zaměstnává celosvětově téměř 15 tisíc mužů a žen, dosahuje ročního obratu 3,25 miliardy eur a působí na trzích po celém světě prostřednictvím 36 prodejních a distribučních společností a téměř 120 dovozců.
Skupina STIHL Group vyvíjí, vyrábí a prodává stroje a nástroje pro profesionální lesnické, zemědělské a zahradnické práce, ale také pro údržbu krajiny, stavební sektor i náročné soukromé uživatele. Více než 40 tisíc autorizovaných servisních dealerů po celém světě kromě prodeje a servisu poskytuje rovněž kompetentní a kvalifikované informace a služby související s provozem této techniky.

Historie řetězové pily STIHL
1926
Historie značky se začala psát roku 1926, když Andreas Stihl založil ve Stuttgartu konstrukční kancelář a začal vyvíjet vlastní motorovou řetězovou pilu, přičemž vše financoval prodejem průmyslových bojlerů s dvoustupňovým spalováním.
Andreas Stihl pracoval původně jako regionální reprezentant berlínské firmy E. Ring & Co., vyrábějící pod značkou Rinco stroje na ořezávání a kácení stromů. V té době má však už v hlavě plány na vlastní řešení a v roce 1926 podává patent na vlastní motorovou řetězovou pilu. Ta se na trhu objevuje hned následující rok. První pila STIHL vyžadovala dvoučlennou obsluhu, poháněl ji elektromotor s výkonem 2,2 kW, vážila 48 kg a umožňovala pouze vertikální řez (dělení stromů naležato).

1929 -1939
V roce 1929 přichází STIHL se svojí první benzínovou pilou. Na trh uvedený Typ A je dobově označen jako opravdový stroj na kácení stromů. Nová benzinová pila je opět dvoumužná, má výkon 6 koňských sil a její hmotnost činí 45 kg. V témže roce zakládá v severoněmeckém Stadthagenu prodejní kancelář Maschinenfabrik Andreas Stihl, ze které se později stává nezávislá společnost C. Witte & Sohn. Uplatňuje se princip, který se stane základním kamenem filozofie kvality a úspěchu společnosti STIHL – prodávat své výrobky pouze prostřednictvím specializovaných prodejců, kteří poskytují zákazníkovi komplexní odborné služby. Tento princip se za 90 let historie společnosti nezměnil.
V roce 1930 začíná postupná expanze značky, kdy na veletrhu v Lipsku vzbudí značný zájem její nově představené benzínové pily. Výrobky STIHL si poté nachází cestu a zákazníky ve Švýcarsku, Francii, Nizozemí či Belgii. Novinkou mezi elektrickými pilami je pila pro zkracovací řezy, která jako první na světě může být obsluhována pouze jednou osobou. Je používána zejména v závodech na zpracování dřeva. Následující pila, STIHL „Liliput", přichází na trh v roce 1933 a její hmotnost je snížena na 25 kg.
Vzápětí se v roce 1932 na trhu objevuje pilový řetěz s třemi oky, opatřený řeznými zuby a tvarováním zubů, které zaručuje lepší odvádění pilin, tak jak ho známe s malými úpravami dodnes. V roce 1936 dokumentuje STIHL svou technickou zručnost a smysl pro inovace zavedením odstředivé spojky, kdy se řetěz pily začíná pohybovat automaticky společně se zvyšujícími se otáčkami motoru. V roce 1938 s sebou prudký rozmach společnosti stěhování do nového výrobního závodu v Neustad an der Rems, kde je sídlo centrály i dnes.
Název
Jazyk
Velikost
Formát
stáhnout
STIHL_Katalog_2018_CZ.pdf
Čj
39869188
.pdf
Tyto stránky využívají cookies pro váš pohodlnější nákup.Další informace
Rozumím

Najdete nás i na sociálních sítích

© 2016-2021 Powered by TopCentrum.cz. Všechna práva vyhrazena.